Instalace 05

05_Datum

 

Zimní plesová sezóna, večírky a svátky zamilovaných se staly inspirací pro výběr toho nejlepšího z české módní tvorby v oblasti večerního odívání a luxusu v podobě spodního prádla. Od poloviny ledna do konce února hledejte v Kurator prostor pro přepychovou a ryze ženskou radost, zimní koktejlovou zábavu a doplňky pro formální dress code.

 
 

Petr Kunčík


* 1981, žije a pracuje v Brně
STUDIUM / STUDIES
Od 2008 Pedagogická fakulta MU, Katedra výtvarné výchovy, doktorandské studium
2006 – 2009 Fakulta výtvarných umění VUT Brno, ateliér Malba 3 (vedoucí doc. Petr Kvíčala)
2003 – 2008 Pedagogická fakulta MU, Katedra výtvarné výchovy, obor: výtvarná výchova / vizuální tvorba
2000 – 2003 Soukromá vyšší odborná škola umění ve Zlíně, obor: užitá malba (Mgr. Pavel Preisner ad.)

STÁŽ / STUDY STAY
2012 – University of Leeds, School of Design, England

OCENĚNÍ / AWARDS
2008 Cena děkana PdF MU v Brně za významnou tvůrčí činnost

Pravidelně vystavuje samostatně i skupinově od roku 2005

Vanitas-101-x-91-cm-akryl-sprej-na-plátně-2012
Vanitas/Natura naturans, 101 x 91 cm, akryl, sprej na plátně, 2012

 

Marie Mukařovská


Studovala SPŠ oděvní v Třeboni a VOŠ textilní v Brně, kde absolvovala oborem scénický kostým. Střídavě se zabývá tvorbou kostýmů pro divadlo, film či televizi, ať už jako kostymní výtvarnice, asistentka kostymních výtvarníků, či tvůrce kostýmů. Mimo to se průběžně věnuje návrhářské činnosti a zakázkové tvorbě. Její práce je různorodá, vždy však vyniká perfektním zpracováním a citlivým použitím detailů jak v materiálu tak i ve střihu.
Tajemná intimní minikolekce Ganz Dunkel přináší šaty ušité ze tmy, zabalené do stínů, je plná průsvitů a kontrastů. Objevíte v ní krásu křehkých hedvábných transparentních šifonových topů a vyjimečných vrstvených šatů, něžných a rafinovaných krajek a ženskosti.
 • mar_01
 • mar_02
 • mar_03

 

AndresGallardo


Andresgallardo představuje zcela nový, kreativní přístup k módnímu šperkařství.

Hlavním konceptem značky, která se nechává inspirovat detaily ze světa fauny a flory, kombinuje kov, kůži a fragmenty krystalů s porcelánovými figurkami, které byly přepracovány a seskládány do zcela nových forem, je rozbitý porcelán. Porcelánové figurky jsou rozbíjeny a znovu ručně restaurovány, lakovány a poté sestaveny do nových, mnohdy surrealistických kompozic.

Designeři Andres Gallardo a Marina Casal nejsou formálně vystudovanými šperkaři. Andres studoval módní návrhářství v Madridu a poté, co pracoval pro různé španělské oděvní značky, se rozhodl vytvářet vlastní soliterní šperky z porcelánových objektů a soch, ať již nalezených v anticích, či jinde. Tyto nalezené předměty rozbíjel a pro výrobu šperků používal pouze vybrané fragmenty. Jeho práce zaujala v roce 2010 mnoho jeho přátel z oboru, návrháře, stylisty, umělce. V roce 2011 se jeho projekt rozrostl a Andres se spojil se svojí kamarádkou a kolegyní Marinou Casal. Marina je grafická a textilní designerka žijící v Madridu. Společně dali šperkům podobu a jméno značky tak, jak ji nyní můžete vidět i v Kurator. Veškerá produkce Andres Gallardo probíhá v malém počtu a v limitovaných sériích, vše je vyráběno ručně v Madridu za použití řemeslných procesů založených na vynikajích kvalitativních standardech.

 • andres_01
 • Andres_web_04
 • Andres_web_01

 

Tereza Vu


Tereza Vu je absolventkou magisterského studia na London College of Fashion. Univerzita je spolu s Central Saint Martins College místem, kde studovali slavní designéři a profesionálové v oblasti módy, jmenovitě pak například Jimmy Choo, Stella McCartney, Alexander McQueen, John Galliano, Hussein Chalayan, Christopher Kane, Matthew Williamson, Paul Smith, a mnoho dalších.
Inspirací k aktuální kolekci spodního prádla Terezy Vu se stal rod akvarijních rybek závojnatek, které byly vyšlechtěny do mnoha zajímavých forem. V představované kolekci návrhářka konceptuálně zhmotňuje svoji představu éteričnosti, nepoddajného pohybu a volnosti, záměrně používá jen tlumené odstíny – v tomto případě krémové, béžové a fialové barvy, kontrastně doplněné výraznejšími tóny žluté. Kolekce je postavena na bohatství tvarů, na napaditých detailech či konstrukčních prvcích, které lehce připomínají zdvojené a závojnaté ocasní ploutve těchto rybek. Spodní prádlo Tereza Vu doplnila výhradně pro Kurator společenskými šaty a večerní róbou.
 • ter_vu_03
 • ter_vu_02
 • ter_vu_01

 

Zuzana Kubíčková


Mladá návrhářka ukončila Vysokou školu umělecko-průmyslovou, ateliér Módní tvorby pod vedením Josefa Ťapťucha v roce 2009. Absolvovala několik odborných stáží na univerzitách ve Francii (École Supérieure des Arts Appliqués v Paříži) či na Islandu. Ve stejném roce Zuzana Kubíčková získala ocenění Národní cena za studentský design ve dvou kategoriích. Zároveň byla nominována na cenu Czech Grand Design v kategorii “Objev roku“ a “Módní designér roku“ a byla vybrána do finále soutěže Top Styl Designer. V roce 2010 se zařadila mezi čtyři nejúspěšnější finalisty celonárodní soutěže Shooting Fashion Stars. V roce 2012 se v soutěži Czech Grand Design stala absolutním vítězem kategorie Fashion Design a oficiálně se tak zařadila mezi českou módní elitu.
Kurator exkluzivně představuje modely z kolekce S/S 2014, která byla premiérově uvedena v rámci podzimního Mercedenz Benz Prague Fashion Weekendu.
 • zuz_kub_03
 • zuz_kub_02
 • zuz_kub_01

 
 

Sismeek


„Umění je vždy a všude skrytou zpovědí“

Sismeek, to jsou designerské hodinky realizované v limitovaných edicích. Tak by se dala stručně popsat značka, jejímž motorem je touha po inovaci, rozvoji a objevování nových možností prostřednictvím spolupráce s umělci a designery z nejrůznějších oborů a koutů světa.
Vize hodinek, jako prostředku podporujícího kreativní vyjádření osobnosti, přinesla linii hodinek s vyměnitelnými pásky. Během několika vteřin tak můžete zcela změnit styl díky různým barvám a materiálům jednotlivých pásků.
Hodinky Sismeek jsou vyráběny a sestavovány ručně ve Švýcarsku, dle nejvyšších hodinářských standardů švýcarského hodinářství a každý jednotlivý kus je po každém výrobním kroku podrobován přísné kontrole kvality tak, aby byl zajištěn technický a estetický soulad. Po ukončení výrobního procesu je každý kus opětovně zkontrolován a poté očíslován.
Kurator nabízí hodinky L’Onde Or studia Arro, designerů Erika Arlena a Ludo Rotha.
Jejich kolekce jsou charakteristické inovativním, čistým a nadčasovým designem.
Model L’Onde Or existuje v jednom tisíci kusů. Všechny další modely zančky Sismeek jsou v Kurator k dispozici na objednávku do jednoho týdne.

 • Sismeek_web_01
 • Sismeek_web_02
 • Sismeek_web_03
 • Sismeek_web_04
 • Sismeek_web_05
 • Sismeek_web_06

 

Lenka Kohoutová – Cockerel


Značku Cockerel založila v roce 2011 návrhářka a v současnosti také pedagožka (asistentka atelieru módní tvorby pražské VŠUP) Lenka Kohoutová.
Kolekce Cockerel se nesou v základní barevnosti žluté, černé, bílé, červené a modré. Tato kohoutí barevnost se vztahuje k samotnému názvu značky, evokuje ducha 60.let 20.století a je neodmyslitelnou součástí také speciální mini kolekce, kterou pro Kurator Lenka Kohoutová připravila. Nabízí v ní chic minimalistické plisované hedvábné sukně a košilové šaty z hedvábného crepe de chine či z elegantního hedvábného šantungu.
 • cock_01
 • cock_02
 • cock_03

 

Awkward Collection


Značku Awkward colletion tvoří studentky VŠUP Lucie Jelínková a Monika Nováková. Za relativně krátkou dobu od svého vzniku zaznamenala Awkward collection nemalý úspěch a také pozornost jak odborné, tak i laické veřejnosti a médií. V loňském roce získala značka prvenství na Prague Fashion Weekendu, kde zaujala dinosauřími lodičkami a úspěšná byla i prezentace na Dreft fashion weeku s temnou kolekcí oděvů inspirovanou Lisbeth Salander.
Poslední kolekce ovlivněná Marii Antoinette a rokokem s názvem Awkward ROCOCO je zastoupena v Kurator soliterním modelem krátkých koktejlových šatů.
awkw_01

 

Karolína Juříková


Karolína Juříková, je studentka diplomového ročníku na pražské UMPRUM – atelieru Design oděvu a obuvi. Před dvěma lety byla vybrána jako jeden z Designblok talentů a získala možnost prezentovat se na Designblok 12’ a na následném jarním Designblok Premier fashion week 2013. Byla nominována na cenu Czech grand design v kategorii Talent roku. Absolvovala stáž na Vídeňské Akademii užitých umění pod vedením návrháře Bernharda Willhelma. Má za sebou zkušenost s výrobou bot ve spolupráci s Baťa a to díky vítězství v soutěži Baťa Bullet. Její práce byly vystaveny v evropských galeriích – například v Antverpách, Milánu, Vídni či v Praze.
 • jur_02
 • jur_01

 

Zuzana Veselá


Zuzana Veselá je oděvní designérka, která aktuálně žije a tvoří v Praze. Je absolventkou Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě, oboru Oděvní design. Vedle volné tvorby se věnuje pedagogické činnosti v oboru. Její práce zahrnuje originální modely, často v kusovém provedení, limitované série ale i ucelené kolekce. Zuzana patří mezi výjimečné tvůrce české oděvní scény a řadí se na špici návrhářů zabývajících se společenskými a svatebními šaty. Kurator nabízí koktejlové šaty, ale i svatební modely, které vám doručíme na vyžádání.
 • zuz_ves_02
 • zuz_ves_01

 

Lote


Lenka Trlicová absolvovala Design obuvi a následně magisterské studium Designu oděvu na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Absolventská kolekce Lote se stala základem stejnojmenné linie dámských a pánských oděvů a doplňků. Filozofii Lote vyjadřuje heslo „About the hidden“. Funkčně minimalistickými oděvy interpretuje napětí mezi tím, co chceme vyjádřit a tím, co má zůstat skryto. Zároveň v maximální míře nechává vyniknout osobnost nositele. Experimentuje s formou i strukturou a zkoumá hranice materiálu. Nejčastěji pracuje s přírodním hedvábím, bavlnou a vlnou. Inspirace architekturou a designem se promítá do skulpturálního řešení střihů i skrytých detailů oděvu.
Lote v aktuální instalaci představuje jednoduché, leč nesmírně elegantní a ženské večerní šaty, koktejlky pro méně formální příležitosti a jemné hedvábné halenky.
 • lote_02
 • lote_01
 • LOTE_web_02

 

Mariana Berec


Mladá slovenská šperkařka zalévá původní staré šperky do akrylu, případně fragmenty původních šperků sestavuje do nových kompozic a ty nechává skrýt pod vrstvou akrylové hmoty. Vznikají tak mimořádné, výrazné, fantaskní, výrazem mohdy až komiksové či ilustrativní šperky. Některé jsou vhodné spíše pro sběratele, jiné jsou skvělé na večírky či do společnosti. Všechny však vyžadují silnou osobnost a velkou vášeň.
 • ber_01
 • ber_02
 • ber_03

 

Mallarino


Značku Mallarino založila v roce 2007 společně se svojí sestrou Lucia Bueno-Mallarino, která žije v Paříži a v Kolumbii, kde se také narodila a vyrostla. Její vášeň pro design a silné vazby s domovskou Kolumbií daly vzniknout jedinečnému projektu, který svádí dohromady Evropskou sofistikovanost a obratnost Kolumbijských řemeslníků. Každý šperk Mallarino je navržen právě Lucií a vyhotoven pak je Kolumbijskými řemeslníky. Lucia pečlivě sleduje každý detail výrobního procesu a tyto velmi úzké vztahy a spolupráce s řemeslníky se staly klíčem k tvorbě, která přináší to nejlepší z obou světů a díky níž vznikají šperky, které jsou unikátní jak technikou, tak i designem.
Kurator nabízí kolekci Jungle, která zahrnuje náhrdelníky a náramky z barvené pryskyřice a pozlacené mosazi.
 • Mallarino_web
 • Mallarino_web_01
 • Mallarino_web_02
 • Mallarino_web_03
 • Mallarino_web_05

 

Další zastoupení autoři v instalaci


AlešBáry
Anne Willi
Belka
Carré Royal
Jean Jacques Roger
Marie Petráková
Minka
Mongol
Nakladatelství Baobab
Paragraph
Pavla Vachunová
Vlum
Zorya

 
 
 
Fotografie: Štěpánka Stein, Renáta Mia Köhlerová, Jonáš Mlejnek, Taka Tuka, archiv značek.


Kurator, © 2016

E-shop | O nás | Minulé instalace | Služby | Zastupované značky | Kontakt | Workshopy