Instalace 03

datum

 

Belka – Par force de chiens II.

Par force de chiens je termín označující parforsní hon, v přesném překladu znamená „silou psů“. Kolekce par force de chiens II. obrací klasický model honu a nabízí příběh ztracené ženy, dívky, běžící mnoho hodin lesem hledajíc cestu zpět, zatímco její kůň již dávno zmizel a štěkot psů se ozývá někdy blíže, jindy vzdáleně a noc i únava se neúprosně blíží. Je to ředstava o rychlosti, o větru, dechu, chladu, rose, mechu a tepu lidského srdce zachváceného úzkostí.
Kolekce Par force de chiens II. navazuje na předchozí linii nejen svým názvem, nýbrž i příběhem, který volně rozvíjí a vypráví jej prostřednictvím zvolených materiálů, střihů, doplňků a celkového vizuálního vyznění.
Kolekci dominují košile a košilové šaty z hedvábí či z bavlny, pohodlné vlněné kalhoty, hedvábná, bavlněná a vlněná trička a tílka, hebké svetry, elegantní vlněné kabáty a sáčka. Nechybí samozřejmě doplňky ve formě kabelek, pásků a šál.

Výběr z kolekce Par force de chiens II. bude uveden do prodeje od 24.9. 2013 v pražském obchodě Kurator, od 7. do 12. 10. pak bude možné již kompletní řadu shlédnout v Openstudiu Designbloku, které se tentokrát nachází v Kafkově domě u Staroměstského náměstí.

 • 03_Belka_01
 • 03_Belka_02
 • 03_Belka_04
 • 03_Belka_05

 

AndresGallardo


Andresgallardo představuje zcela nový, kreativní přístup k módnímu šperkařství.

Hlavním konceptem značky, která se nechává inspirovat detaily ze světa fauny a flory, kombinuje kov, kůži a fragmenty krystalů s porcelánovými figurkami, které byly přepracovány a seskládány do zcela nových forem, je rozbitý porcelán. Porcelánové figurky jsou rozbíjeny a znovu ručně restaurovány, lakovány a poté sestaveny do nových, mnohdy surrealistických kompozic.

Designeři Andres Gallardo a Marina Casal nejsou formálně vystudovanými šperkaři. Andres studoval módní návrhářství v Madridu a poté, co pracoval pro různé španělské oděvní značky, se rozhodl vytvářet vlastní soliterní šperky z porcelánových objektů a soch, ať již nalezených v anticích, či jinde. Tyto nalezené předměty rozbíjel a pro výrobu šperků používal pouze vybrané fragmenty. Jeho práce zaujala v roce 2010 mnoho jeho přátel z oboru, návrháře, stylisty, umělce. V roce 2011 se jeho projekt rozrostl a Andres se spojil se svojí kamarádkou a kolegyní Marinou Casal. Marina je grafická a textilní designerka žijící v Madridu. Společně dali šperkům podobu a jméno značky tak, jak ji nyní můžete vidět i v Kurator. Veškerá produkce Andres Gallardo probíhá v malém počtu a v limitovaných sériích, vše je vyráběno ručně v Madridu za použití řemeslných procesů založených na vynikajích kvalitativních standardech.

 • AG_1
 • AG_2

 

Coohem


Ředitel značky Ken Oe pochází z provincie Yamagata, která je známá produkcí tweedu. Po úspěšném zakončení studia designu a makretingu, se Ken v roce 2010 rozhodl spojit se světoznámou továrnou na výrobu pleteného tweedu YONETOMI SENI a ve spolupráci s ní založit vlastní značku. Název Coohem vychází z Japonského termínu „Kouhen“, kterým se označuje speciální technika pletení z několika různých vláken unikátních materiálů, které jsou typické pro danou oblast. Tato technika se užívá především pro výrobu pletených tweedů, a v zásadě představuje spojení nejmodernějších technologií s čistou kreativitou. Ken Oe stejně jako YONETOMI SENI pro sebe touto technikou vytváří metráž, v níž každé jednotlivé vlákno, každá barva a každý druh materiálu byl pečlivě vybrán tak, aby bylo ve výsledku možné co nejvíce posouvat zažité hranice způsobu proplétání a šití. Tento vývoj pak dodává jeho velmi moderním kolekcím dotek retra a je zajímavé, že veškeré efekty jsou způsobeny právě hlubokou znalostí pletařské technologie, použitím nejrůznějších vybraných materiálů a ne tiskem.
 • 05
 • 07
 • 03
 • 01

 

Radka Hortová


Kolekce AW 2013/2014 mladé návrhářky Radky Hortové nabízí vyjímečně ženské, střihově promyšlené kabáty z kašmíru a vlny, praktické a efektní vesty transformovatelné na šaty či top a další. Radka Hortová je velkou nadějí české módní scény, o které ještě jistě mnoho uslyšíme.
 • RH_1
 • RH_3
 • RH_2

 

Jean-Jacques Rogers


Jean-Jacques Rogers je charismatický muž, který svůj život zasvětil navrhování kolekcí doplňků pro módní domy Lanvin a Givenchy. Před několika lety se rozhodl založit vlastní značku, která se zaměřuje na výrobu luxusních šál a šátků. Pan Rogers je již starý pán, jeho šály však nesou energii mladého ducha a mnohé z návrhů jsou výrazně dekadentní. Byli jsme jeho prací nadšeni od prvního momentu a toto nadšení nás neopustilo do dnes.
 • JJR_02
 • JJR_01

 

Nastassia Aleinikava


Nastassia Aleinikava je absolventkou VŠUP v Praze, atelieru K.O.V. pod vedením Evy
Eisler. V roce 2008 byla nominovana na ceny Czech Grand Design v kategorii “Objev
roku” a v roce 2011 “Designer šperku roku” Czech Grand Design za
kolekci LURE ve spolupraci s Janjou Prokic. Její šperky se nachází ve
sbírkách Helen Drutt, Ursula Neuman, Patti Bleicher a Margaret
Rietveld. Kurator nabízí naušnice z kolekce Vermeer z cedrového dřeva a exkluzivní mini koleki Pearl and bow navrženou a realizovanou speciálně pro náš obchod.
 • 1391646_562862573779153_1207989205_n
 • na_1
 • na_2

 

Cutulum


Cutulum je projekt, který vznikl z touhy vytvářet krásné a smysluplné věci. Z touhy se s radostí
probouzet, vnímat svět okolo a přemýšlet o tom, jak se jej snažit naplnit.
Cutulum jsou boty pro dámy i pro pány. Navržené s radostí, dotažené do posledního detailu pro pohodlné celodenní nošení. Každá bota je jiná a má svůj vlastní příběh. Všechny boty Cutulum spojuje netradiční střihové řešení a klasická výrobní technologie, která se používá u zátěžových nebo zdravotních bot. Každý námět je konzultován s odborníky v dílně Flexiko a se specialisty na zdravotní nezávadnost obuvi.
První boty Cutulum vyšly do světa v roce 2011 jako klauzurní práce Elišky Kuchtové, studentky
Ateliéru designu oděvu a obuvi na pražské UMPRUM. Od té doby pokračuje spolupráce s dílnou Flexiko, kde se boty ručně vyrábí. Boty jsou šité takřka na míru, vyráběné na objednávku na základě velikosti a měření nohy.
cutulum01b

 

Carré Royal


Počátky značky Carre Royal leží v padesátých letech dvacátého století, kdy byla založena první dílna.
Produkty Carre Royal jsou určeny milovníkům kvalitních materiálů, chytrých řešení a střízlivého designu. Pro výrobu peněženek, taštiček a pouzder používá značka ty nejkvalitnější materiály, krásné kůže, vlnu, bavlnu a nabízí tak velmi dobré východisko pro ženy i muže jakéhokoliv věku a stylového vyznání. Kůže Carre Royal pochází z Evropy, barvena a upravována je ve Francii. Produkty z ní pak v čase získají jemnou patinu.
 • porte-carte
 • grand-portefeuille
 • portefeuille-cuir-zippe
 • portefeuille-cuir-zippe_1
 • portefeuille-porte-carte-cuir_

 

Maison Charoussas


Charoussas je název pláně v oblasti jižní Francie, místa, kterému vládne vápencovo-jílová půda a místí obyvatelé tak musí být velmi pracovití a trpěliví, než jim jejich země přinese úrodu. V roce 1894 byla v této oblasti ustanovena společnost řemeslné výroby a zpracování kůže. Vyráběla se zde jak tradiční koňská sedla, tak i – nově- brašny pro řemeslníky pracující ve výškách. Tyto brašny se postupem času staly fenoménem a do Charoussas se sjížděli řemeslníci z celé Francie, aby měli tu svojí právě odtud. V roce 2012 byly veškeré výrobní znalosti, tradice a tajemství přeneseny do značky Maison Charoussas a nový dům tak mohl navázat na dědictví minulých generací, které se společně s úctou k řemeslu, k autentičnosti, materiálu a s citem pro detail staly vodítkem pro další rozvoj. Kurator byl brašnami Charoussas okouzlen na první pohled a proto u nás můžete nalézt jejich nádherné brašny Polochon, vycházející z tradičních brašen pro práce ve výškách. Každá z nich je vyrobena ručně a má své speciální číslo.
 • mc01
 • mc02

 

Zorya


Uvažování designéra, cit pro materiál a detail i četné zahraniční zkušenosti Dana Pošty doplňují tvůrčí potenciál a řemeslné dovednosti Zdeňka Vacka. Jejich spolupráce, při které je těžké určit, kde začíná a končí podíl jednoho autora, vyústila v roce 2011 ve zrození značky Zorya. Kurator exkluzivně přináší minimalistickou kolekci šperků, která svým tvaroslovím koresponduje s kolekcí Virus a v podstatě vychází ze základního tvaru krystalu pyritu. Tato unisexová kolekce zahrnuje náušnice, manžetové knoflíčky a závěs na řetízku. Letní atmosféru pak krásně doplňují šperky “lana” – posetá galenity a pyrity v kombinaci s jemným černým mechem. Pokud toužíte po něčem jemném, Zorya v Kuratoru nabízí náušnice ve tvaru i barvě zralých klásků obilí.
 • Zorya_1_1000
 • Zorya_2_1000

 

Mallarino


Nádherné šperky Mallarino obdivuje celý módní svět. V Kuratoru naleznete výběr z kolekce Jungle, která zahrnuje náhrdelníky a náramky s motivy zvířecích hlav. Elegantní, hravé, nadčasové a vyjímečné – takové jsou šperky Mallarino, které s oblibou nosí například i Michelle Obama.
 • m01
 • m02

 

Fob Paris


Fob je alternativní pařížská hodinářská značka, která vytváří unisexové, elegantní a originální hodinky, představující naprosto mimořádný módní doplněk.
Byla založena v roce 2011 v Paříži, mezi hodinářskou čtvrtí a muzeem Centre Pompidou – místem známým jako centrum současného umění. To je velmi příznačné, neboť zakladatelé značky spolupracují na jednotlivých liniích s celou řadou současných umělců a přináší tak naprosto vytříbené, vyjímečné kolekce.
Za vznikem fob stojí vize tří designérů, kteří toužili vdechnout francouzskému hodinářskému průmyslu nový život provokativním přístupem, při kterém se odpoutali od konformismu současných hodinářských norem, aby tak vytvořili alternativní a trendovou značku hodinek. Jen krátce po premiérovém uvedení značky na pařížském týdnu módy v roce 2012, zaznamenala značka enormní zájem obchodníků z celého světa a aktuálně je zastoupena v celé řadě předních concept shopů napříč světadíly.
 • fob_2
 • fob_1
 • fob_33

 
 
 
 
Fotografie: archiv značek.


Kurator, © 2016

E-shop | O nás | Minulé instalace | Služby | Zastupované značky | Kontakt | Workshopy