Instalace 22

22. pop-up, léto 2017

Číslo 22 do Kuratoru řináší v pořadí již čtvrtou letní sezónu. Sezónu, pro kterou jsme vybrali ty nejkrásnější oděvy, šperky i doplňky od Českých a zahraničních značek, jejichž práci lze bez nadsázky zařadit do kategorie udržitelné, fair trade a sociálně i ekologicky uvědomělé.
Naleznete u nás nádherné ručně barvené a vyráběné slaměné klobouky a tašky z malé italské manufaktury, již třetím rokem také přinášíme výběr z nejnovější kolekce tenisek ekologické francouzské značky Veja, nebo tradiční české dřevěné hračky. Letní drinky můžete upíjet ze stylových foukaných lahví s brčkem z dílny mladé designerky Amálie Koppové, a ranní kávu Vám zpříjemní porcelánové šálky s tropickými papoušky místo oušek. Udělejte si stylové léto a nechte zazářit svoji osobnost i díky jedinečným pokladům, které jsme pro Vás pečlivě vybrali.

 

 
 
 

Minka

S rozvernou, vtipnou a křehkou tvorbou mladé designérské značky Minka, která pochází ze Slovenska se v Kurator můžete setkat prakticky od samého počátku naší existence. Autorka, Minka Klbečková, studuje na bratislavské VŠVU v atelieru porcelánu pod vedením Daniela Pirsče. Kurator má tu čest zastupovat její nejnovější porcelánovou kolekci náhrdelníků, broží a náušnic s motivy dřeva, kůry a křehkých větviček, stejně jako kouzelný porcelánový set kávových hrníčků.

 • dsc_0972
 • dsc_0805 

Krakora

Tvorba mladé české značky Krakora nám učarovala již před několika lety. Jsme proto nesmírně poctěni a nadšení, že nyní můžeme premiérově její tvorbu představit také Vám. Návrhářka značky, Lucie Králová, vytváří oděvy s absolutní krejčovskou přesností, pečlivostí a s důrazem na kvalitní nadčasové materiály. Její střihy výsostně respektují a podtrhují ženskost a nepochybně zvednou sebevědomí každé ženě, aniž by narážely na prvoplánovou vulgárnost. Krakora, to je jednoduše elegantní, rafinovaná a velmi chic láska. Letní kolekce zahrnuje koktejlové i volnočasové šaty, ležérní sukně a halenky v přijemném venkovském duchu z přírodních materiálů, které budete opravdu milovat. 

Studio Skubb / Jizerský šperk – kolekce TAJ

Šperky značky “Jizerský šperk”, které vytváří v rámci svého studi Skubb dva mladí designeři Jakub Neufuss a Jan Salanský, dokonale balancují na hranici mezi volným uměním a designem a přináší uhrančivou, nesmírně křehce vypadající kombinaci dvou dokonale se podporujících materiálů – přírodního dřeva a křišťálu. V pořadí čtvrtá kolekce Jizerského šperku vyjadřuje zrod, tání či přeměnu pevného skupenství na tekuté. Celá kolekce vznikala v zimních měsících a světlo světa spatřila na jaře roku 2017. Zahrnuje 11 širokospektrálních kousků, mezi něž patří prsteny, šperky, jehlice a brože. Kolekce nese název TAJ a je unikátní kombinací Jizerského dřeva, křišťálu a stříbra. 

Chloé Stora

S kolekcemi francouzské značky Chloé Stora, za kterou stojí návrhářka stejného jména, se v Kurator můžete setkávat již několik sezón. Letošní léto Chloé Stora přináší pestrou kombinaci barev a vzorů, které však lze bez problémů kombinovat a které se skvěle uplatní v každém (nejen) letním šatníku sebevědomé ženy či dívky, která touží po osvěžení a doteku francouzského stylu. Sytě žluté kalhoty z luxusní kombinace hedvábí a lnu tak může vhodně doplnit jak ležérní košile, tak i jemná halenka s něžnou výšivkou. Ostatně kalhoty jsou skutečnou doménou této mladé návrhářky a my jsme si jisti, že jakmile některé z nich obléknete, dáte nám za pravdu. Sedí skvěle a přes to jsou zcela jiné než cokoliv, co lze v této kategorii běžně pořídit. A pokud nejsou kalhoty Vaší vášní, jistě Vás okouzlí mladistvé sukně s ručními výšivkami, či jiné ženské oděvy této šarmantní značky z naší milované Paříže.

 • blouse-berlin-1
 • EteP9 

Veja

Veja je láska. Veja je ohleduplnost. Veja je dobrá karma. Nevěříte? Přijďte se přesvědčit na vlastní oči a uši. Zajímáte-li se o původ produktů, které vás obklopují a není–li vám lhostejný dopad, který má jejich výroba na naši planetu, pak je Veja jednou ze značek, které byste měli znát. Francouzská značka Veja přináší tenisky, které jsou vyráběny zcela jiným způsobem než jakékoliv jiné tenisky na světě. Veja používá výhradně fair trade, organické, či recyklované materiály (například plastové lahve), kůži barví pouze rostlinnými barvivy, vyvíjí speciální technologie, které jsou šetrné k přírodě a dokáží prodloužit životnost některých užívaných materialů. Všichni lidé, kteří se podílejí na jejich vzniku, ať již jde o pěstitele bavlny, muže, kteří v amazonských pralesech získávají divoký kaučuk ( čímž značka zvyšuje ekonomickou hodnotu pralesů tak, aby nebyly káceny například na úkor palem na olej), nebo řemeslníci, kteří boty šijí, jsou za svou práci férově placeni. A protože většina materiálů roste v Brazílii, vyrábí se boty Veja přímo v této zemi. Transport hotových tenisek do Evropy pak zajišťuje organizace “Ateliers Sans Frontieres”, která pomáhá dlouhodobě sociálně vyčleněným lidem s návratem do běžného života tím, že jim dává práci. K teniskám obdržíte i malou knížečku, ve které si můžete přečíst všechny podrobnosti o používaých materiálech, technologiích a o důvodech, proč se je majitelé značky rozhodli používat. Veja přináší absolutní transparentnost, čistotu a vytváří tak tzv. pozitivní řetězec. Kurator značku Veja zastupuje již třetím rokem a s každou další sezónou ji milujeme čím dál více.

 • VEJA_RUNNING_CANVAS_B-MESH_CARMEN_SABLE_WHITE_lateral_par
 • VEJA_HOLIDAY_CANVAS_LUREX_NAUTICO SILVER_BLACK_SILVER_lateral_par
 • VEJA_HOLIDAY_CANVAS BLEND_BLACK WHITE_OXFORD GREY_WHITE_lateral 

Exquisite J

Exquisite J je naším velkým pokladem. Pokladem, který si hýčkáme od samého počátku existence našeho obchodu. Jedná se o zcela exkluzivní rodinnou italskou značku doplňků, které vznikají od návrhu až po poslední detail v manufakturách v Miláně a poblíž Florencie. Manufaktury zaměstnávají místní zručné řemeslníky a jejich produkty vynikají jak svojí kvalitou, tak i zcela vyjímečným výtvarným pojetím. Díky ruční výrobě je každý kus originálem a s doplňky této značky se můžete setkat v těch nejprestižnějších concept storech a obchodech současného světa módního retailu. Pro tuto sezónu jme vybrali jedinečnou kolekci pásků s různými, ručně dekorovanými koncovkami, které dokonale osvěží jakýkoliv outfit a to jak pro různé příležitosti, tak i prakticky po všechna roční období. Selekci pásků pak doplňují rozverné slamáky a k nim pasují ručně vyplétané a barvené slaměné tašky / koše s ozdobným slaměným fringé na okrajích. Náš oblíbený obchod Anthropolgy tyto koše vyprodal během jednoho dne a my jsme si jisti, že ani u nás se dlouho neohřejí. Jsou totiž absolutně dokonalé, osobité a pochází od lidí, které máme z celého srdce rádi.

 • DSC_0026
 • DSC_0516
 • DSC_0387
 • DSC_0485
 • DSC_0278
 • DSC_0519 

Les Racines du Ciel

Francouzská značka Les Racines du Ciel byla založena v roce 2005. Její název se vztahuje ke známému ekologickému románu Romaina Garyho a představuje spojení ekologického smýšlení vycházejícího z hlubokého životního přesvědčení a perfektního řemeslného know-how jejích zakladatelů Nathalie Goyette a Christiana Tournafola. Značka se zaměřuje na pletáž a její autoři kladou hlavní důraz na udržitelný způsob produkce. Jejich záměrem není vytvářet dočasné módní výstřelky, ale nadčasové základní kusy, vysoce kvalitní oděvy, které budete milovat a chtít nosit každý den po celý svůj život, jako kdyby byly vaší druhou kůží. Oděvy jsou vyráběny z organických materiálů, veškerá barviva jsou přírodního původu a produkce probíhá v malých manufakturách s důrazem na zachování tradičních postupů. Hlavní návrhář značky Christian Tournafol působí rovněž jako pedagog na známé Pařížské módní škole Esmod.

 • B_1
 • L1 

Veronika Watzková

Veronika Watzková je mladá šperkařka, studentka atelieru K.O.V. na pražské VŠUP. Kurator exkluzivě představuje a zastupuje její nejnovější kolekci sběratelských objektů ze dřeva a mosazi. Neskutečně krásné modely vesmírných raket, létajících talířů či mimozemských stromů nás absolutně nadchly a všříme, že hravě učarují i Vám. Dále zastupujeme kolekci “New life”, která je oslavou jara přinášejícího probuzení přírody a zahrnuje náhrdelníky, prsteny i naušnice ze stříbra.

 • W_2
 • W_3 

Alois Doležal

Tradiční folklorní dřevěné panenky, které jsou typické pro oblast Pardubicka s Vysočiny jsou naší láskou a v Kuratoru je můžete zakoupit v kteroukoliv roční dobu. V současné době se tomuto řemeslu věnují pouze tři poslední řezbáři. Celá hračka je vyráběna a zdobena ručně, s neobyčejou pečlivostí a s citem pro jemné folklorní motivy. Pohyblivé ruce dodávají na atraktivitě pro menší publikum, koníčky je možné tahat za provázek místo kačera. Speciálně pro tento pop-up jsme však vymysleli a nechali zhotovit sérii panenek, které jsou připaveny jen pro Vás a vaši fantazii. Stačí vzít štětec, akrylové barvy a figurku můžete dekorovat dle chuti a vlastních představ. A nebo si můžete v interieru užívat její čistotu v přirozené barvě broušeného dřeva. 

Eliška Forejtová

Letos na jaře úspěšně ukončila magisterský program “Design nábytku” v rámci Mendelovy univerzity v Brně, kde se zaměřovala na práci se dřevem v rámci nábytkářské tvorby. K vytvoření jedinečné kolekce šperků Elišku vedlo semestrální zadání na vytvoření drobných dřevěných předmětů. Pro tuto kolekci designerka zvolila bukovou a ořechovou dýhu, jelikož se jedná o materiál s velkou pružností a možnostmi ohybu. Zvolené tvarosloví a čisté puristické linie pak odhalují autorčin respekt k použitému materiálu a dávají vyniknout jedinečné struktuře dřeva.

 • DSC_1023
 • 17880738_1363264843738918_7296385297382143438_o 

Linda Zabilková

Linda Zabilková představuje velkou naději české módní scény a jako studentka pražské VŠUP patří k zástupcům nejmladší -nastupující- generace. Má velký cit pro práci s objemem a siluetou. Vytváří velmi osobité, leč stále nadčasové oděvy, které jsou vždy nesmírně pečlivě vypracovány. Kurator se zamiloval do její kolekce růžových vzdušných šatů, topů a halenek, jejichž tvorba byla inspirována Japonskem a svojí barevností odkazuje k sakurovým květům. Jsme nadšeni, že Vám můžeme tvorbu Lindy Zabilkové představit, neboť jsme si jisti, že právě její jméno bude v nejen českých módních vodách slyšet čím dál hlasitěji a častěji. 

Další značky zastoupené v pop-upu:

Amálie Koppová
Anniel
Badelaine
Bioneuma
Carre Royal
Cousu de fil blanc
Dana Bezděková
Hanuš Lamr
Jana Kloučková Kudrnová
Janja Prokič
Lucie Komarková
Soap by Helena Heinz
Vlum
Zenggi

a další

Foto: Markéta Gorčíková, archiv značek a autorů


Kurator, © 2016

E-shop | O nás | Minulé instalace | Služby | Zastupované značky | Kontakt | Workshopy