Instalace 21


 
 
 

Design concept store Kurator zahajuje sezónu jaro / léto 2017 v pořadí již 21. tématickým pop-upem s názvem “In the mood for wood”, který bude tentokrát věnován dřevu. Pop up bude probíhat od 21.3. do 14. 4. 2017 v prostorách Kurator, Karoliny Světlé 17, Praha 1.

 

Instalace představí exkluzivní výběr mimořádných designových šperků, objektů, nebo třeba i oděvů, které pomyslně a mnohdy nečekaně spojuje nám všem důvěrně známý materiál – dřevo.

Zcela poprvé budou díky tomuto pop-upu uvedeny do prodeje nové kolekce a produkty českých designerů a značek, například linie minimalistických broží a náhrdelníků šperkařky Karly Olšákové, luxusní dřevěné šperkovnice designerky Veroniky Watzkové, nebo naprosto vyjímečná ručně vyráběná psací pera české značky Kayu, která speciálně pro tuto příležitost navrhla a vyrobila limitovanou edici tří kusů per ze sakurového dřeva.

Ke dřevu se vztahují rovněž kolekce zastupovaných módních návrhářů, kterými jsou Alice Klouzková, Linda Zabilková a značka Cockerel Lenky Kohoutové. Oděv skvěle doplní fantasticky pohodlné dřeváky Swedish Hasbeens.

Dvacátý první pop-up design shopu Kurator s názvem “In the mood for wood” osvěží všechny Vaše smysly. Kromě designových lahůdek se můžete těšit také na lahodný mandlový nápoj stále populárnější české značky Nemléko a Váš čich rozmazlí výběr unikátních niche parfémů, které pro tuto příležitost vybral brněnský concept store Vavavoom.

 
 
 

Minka

S rozvernou, vtipnou a křehkou tvorbou mladé designérské značky Minka, která pochází ze Slovenska se v Kurator můžete setkat prakticky od samého počátku naší existence. Autorka, Minka Klbečková, studuje na bratislavské VŠVU v atelieru porcelánu pod vedením Daniela Pirsče. Kurator má tu čest představit její nejnovější porcelánovou kolekci náhrdelníků, broží a náušnic s motivy dřeva, kůry a křehkých větviček.

  • dsc_0972
  • dsc_0805 

Studio Skubb / Jizerský šperk – kolekce TAJ

Šperky značky “Jizerský šperk”, které vytváří v rámci svého studi Skubb dva mladí designeři Jakub Neufuss a Jan Salanský, dokonale balancují na hranici mezi volným uměním a designem a přináší uhrančivou, nesmírně křehce vypadající kombinaci dvou dokonale se podporujících materiálů – přírodního dřeva a křišťálu. V pořadí čtvrtá kolekce Jizerského šperku vyjadřuje zrod, tání či přeměnu pevného skupenství na tekuté. Celá kolekce vznikala v zimních měsících a světlo světa spatřila na jaře roku 2017. Zahrnuje 11 širokospektrálních kousků, mezi něž patří prsteny, šperky, jehlice a brože. Kolekce nese název TAJ a je unikátní kombinací Jizerského dřeva, křišťálu a stříbra. 

Nemléko

O tom, že dřevo může být být spojeno i s nápojem a ještě k tomu lahodným, Vás hravě přesvědčí nápoj z mandlí od České značky Nemléko. Nemléko obsahuje pouze mandle, himalájskou sůl, vodu a datle. Nic víc, nic míň. A pokud si vyberete variantu s kávou či s vanilkou, potom ve složení očekávejte navíc jen bourbon vanilku a nebo kávu. Čisté složení, lokální výroba, čistá chuť. Vhodné pro vegany a všechny, kteří chtějí zkusit něco nového. 

Alice Klouzková

V rámci pop-upu “In the mood for wood” má Kurator čest představit část oděvní kolekce “Dědictví”, která vznikla díky mimořádnému úsilí módní návrhářky Alice Klouzkové o znovu oživení pomalu umírajících tradičních textilních technik a řemesel.
V současné době existují v celé České Republice již pouze dvě poslední manufaktury, které se zabývají krásnou, ale i náročnou technikou modrotisku, kdy jsou veškeré vzory na látku přenášeny ručně, prostřednictvím dřevěných matric – dřevěných bloků – do nichž byly ornamenty pečlivě vyřezány. Alice oslovila dílnu ve Strážnici a ve spolupráci s touto vytvořila krásné modrotiskové látky právě pro svoji speciální kolekci, která obsahuje topy, šaty, sukně, kalhoty, nebo třeba zástěrky. 

Swedish Hasbeens

Dřevo a boty? Ó ano, a jak pohodlné! Stylové dřeváky Swedish Hasbeens Vás dostanou v první vteřině, kdy je obujete. Jsou lehounké a chození v nich je super pohodlné. Budou se krásně vyjímat s jeansy, ale stejně tak skvěle doplní i šaty či sukně. My je jednoduše milujeme a slibujeme, že vy si je zamilujete také. 

Karla Olšáková

Mladá šperkařka Karla Olšáková v Kurator představuje svoji nejnovější kolekci kinetických broží, ručně vyráběných za použití různých exotických dřevin. Jednotlivé šperky tak nabízí nesčetné vizuální variace a vybízí jejich nositele k hravosti. I přes striktní jednoduchost ohraničenou čistými geometrickými tvary obdélníků, působí šperky něžně. Zároveň však podtrhují vytříbený vkus svých majitelů. 

Kayu 

Veronika Watzková

Veronika Watzková je mladá šperkařka, studentka atelieru K.O.V. na pražské VŠUP. Kurator exkluzivě představuje a zastupuje její nejnovější kolekci sběratelských objektů ze dřeva a mosazi. Neskutečně krásné modely vesmírných raket, létajících talířů či mimozemských stromů nás absolutně nadchly a všříme, že hravě učarují i Vám. Dále zastupujeme kolekci “New life”, která je oslavou jara přinášejícího probuzení přírody a zahrnuje náhrdelníky, prsteny i naušnice ze stříbra.

  • W_2
  • W_3 

Cockerel

Aktuální kolekce značky Cockerel, kterou můžete zakoupit exkluzivně v Kurator v rámci pop-upu “In the mood for wood” a za níž stojí naše oblíbená designérka Lenka Kohoutová, navazuje na linii sezóny podzim zima 2016, jejíž vznik byl podpořen Lenčinou nominací a následnou účastí v prestižní textilní soutěži Woolmark Prize. Návrhářka představila kolekci pletených šatů jejichž dominantou byly barevně vyplétané motivy ptáků a jejichž barevné ladění reflektovalo barevnost ptačích per. Nejnovější kolekce pro jaro a léto pak na barevnost opeřenců navazuje, je ovšem striktně podřízena pletařské technice, kdy pro požadavky lehké letní plošné textilie Lenka chtěla zvolit pleteninu jednolícní, která při použití zvolené strojové techniky neumožňuje realizovat složitější vícerabevné vzorované dekory. Prezentované šaty jsou tak vyhotoveny v jednobarevném základu šedé, oranžové či jasně zelené s motivem ptáčků sedících na větvičkách v reverzním provedení pletených oček. Monochromní barevnost pak v návaznosti na inspirační zdroj doplňují pruhované lemy v jasných tónech. Použitým materiálem je luxusní extrafine merino vlna, která nabízí skvělé vlastnosti pro zajištění maximálního komfortu při nošení. 

Alois Doležal

Tradiční folklorní dřevěné panenky, které jsou typické pro oblast Pardubicka s Vysočiny jsou naší láskou a v Kuratoru je můžete zakoupit v kteroukoliv roční dobu. V současné době se tomuto řemeslu věnují pouze tři poslední řezbáři. Celá hračka je vyráběna a zdobena ručně, s neobyčejou pečlivostí a s citem pro jemné folklorní motivy. Pohyblivé ruce dodávají na atraktivitě pro menší publikum, koníčky je možné tahat za provázek místo kačera. Speciálně pro tento pop-up jsme však vymysleli a nechali zhotovit sérii panenek, které jsou připaveny jen pro Vás a vaši fantazii. Stačí vzít štětec, akrylové barvy a figurku můžete dekorovat dle chuti a vlastních představ. A nebo si můžete v interieru užívat její čistotu v přirozené barvě broušeného dřeva. 

Eliška Forejtová 

Linda Zabilková 

Další značky zastoupené v pop-upu:

Viktorie Prokopová
Alžběta Dvořáková
Kateřina Michálková
Magdaléna Vojteková
Anna Bartáková
Hanuš Lamr
a další

Foto: Markéta Gorčíková, archiv značek a autorů


Kurator, © 2016

E-shop | O nás | Minulé instalace | Služby | Zastupované značky | Kontakt | Workshopy