Instalace 20

19_web
 
 
 

 
 
 

Minka

S rozvernou, vtipnou a křehkou tvorbou mladé designérské značky Minka, která pochází ze Slovenska se v Kurator můžete setkat prakticky od samého počátku naší existence. Autorka, Minka Klbečková, studuje na bratislavské VŠVU v atelieru porcelánu pod vedením Daniela Pirsče. Kurator má tu čest představit její nejnovější porcelánovou kolekci náhrdelníků a také set hrníčků se zvířecími motivy.

 • dsc_0972
 • dsc_0805 

Chloe Stora

Chloé Stora je mladá módní návrhářka, absolventka prestižní školy Chambre Syndicale de la Couture Parisienne. Ihned po ukončení studia v roce 2008, založila vlastní značku My Pants, ze které se stal okamžitě velký hit a která se specializovala výhradně na design kalhot. Časem se však Chloé rozhodla rozšířit svůj tvůrčí záběr a proto v roce 2014 založila eponymní značku, která již zahrnuje plnou škálu oděvů s typickým pařížským, nebo chceme-li francouzským šarmem a která nás naprosto okouzlila. V aktuální podzimně – zimní kolekci tak můžete vybírat z překrásných něžných krajkových šatů, chic košilí kombinujících různé materiály i dekory látek, nebo třeba z (pro francouzsky typických) perfektně střižených kabátů v čistých liniích, které vhodně doplňují krásné tkané pásky. 

Hana Polívková

Je nám ctí představit Vám nejnovější linii šperků, která byla vytvořena exkluzivně a pouze pro Kurator. Ve spolupráci s jednou z našich nejoblíbenějších mladých českých šperkařek, Hanou Polívkovou, vznikla již v létě 2016 speciální edice prstenů a naušnic ze zlaceného stříbra také z plného zlata. Tuto zlatou kolekci nyní, pro sezónu podzim-zima 2016-17 nově obohatíme o varianty ze stříbra zlaceného růžovým zlatem. Celá linie “Tordovaných šperků” zdůrazňuje křehkost a něhu a zároveň překvapí svojí pevností.

 • dsc_1241zm
 • dsc_1240zm
 • dsc_1192-zm
 • dsc_1165zm 

Les racines du Ciel

Pro sezonu podzim-zima nabízíme kromě velmi praktických hypoalergenních spodniček z organické bavlny, které lze nosit i jako lehké letní šaty, také neuvěřitelně hebké a hřejivé šály z vlny “royal baby alpaka” – tedy z vlny, která je získávána z úplně prvního střihu srsti mladých alpak. Tato srst je nejjemnější, jakou lze mít a proto je velmi vzácná a produkty z ní vyrobené jsou považovány za luxusní. Perfektní termoizolační vlastnosti jsou pak naprostou samozřejmostí. Francouzská značka Les Racines du Ciel se zaměřuje na pletáž a její autoři kladou hlavní důraz na udržitelný způsob produkce. Oděvy jsou vyráběny z organických materiálů, veškerá barviva jsou přírodního původu a produkce probíhá v malých manufakturách. Hlavní návrhář značky Christian Tournafol působí jako pedagog na Pařížské módní škole Esmod.

 • LRDC_1
 • LRDC_2 

Andres Gallardo

Andresgallardo představuje zcela nový, kreativní přístup k módnímu šperkařství.
Hlavním konceptem značky, která se nechává inspirovat detaily ze světa fauny a flory, kombinuje kov, kůži a fragmenty krystalů s porcelánovými figurkami, které byly přepracovány a seskládány do zcela nových forem, je rozbitý porcelán. Porcelánové figurky jsou rozbíjeny a znovu ručně restaurovány, lakovány a poté sestaveny do nových, mnohdy surrealistických kompozic.

Designeři Andres Gallardo a Marina Casal nejsou formálně vystudovanými šperkaři. Andres studoval módní návrhářství v Madridu a poté, co pracoval pro různé španělské oděvní značky, se rozhodl vytvářet vlastní soliterní šperky z porcelánových objektů a soch, ať již nalezených v anticích, či jinde. Tyto nalezené předměty rozbíjel a pro výrobu šperků používal pouze vybrané fragmenty. Jeho práce zaujala v roce 2010 mnoho jeho přátel z oboru, návrháře, stylisty, umělce. V roce 2011 se jeho projekt rozrostl a Andres se spojil se svojí kamarádkou a kolegyní Marinou Casal. Marina je grafická a textilní designerka žijící v Madridu. Společně dali šperkům podobu a jméno značky tak, jak ji nyní můžete vidět i v Kurator. Veškerá produkce Andres Gallardo probíhá v malém počtu a v limitovaných sériích, vše je vyráběno ručně v Madridu a v Ubrique za použití řemeslných procesů založených na vynikajích kvalitativních standardech.

 • AG_2
 • AG_3
 • AG_1
 • AG_4 

Bioneuma

Italské značce Bioneuma dalo vzniknout spojení dvou vášní. Jednou z nich je silná víra v tzv. “organické hnutí” coby volbu eko-friendly životního stylu a filosofie pro život. Druhou vášní pak je výroba oděvů, která čerpá z mnohaletých zkušeností v oboru. Projekt Bioneuma hledá cestu zpět k základům, vyzdvihuje čistotu a jednoduchost ručně vyráběného zboží.
Všechny kolekce zančky Bioneuma jsou vyráběny z organické bavlny. Používané organické bavlněné vlákno pochází z rostlin, které byly vypěstovány způsobem, který má velmi nízký vliv na životní prostředí, bez použití jakýchkoliv pesticidů a bez přílišného zatížení půdy vedoucímu k jejímu živnému vytěžení. Rostliny nejsou pěstovány z geneticky modifikovaných semen a pěstitelé striktně dodržují pravidla organického farmaření. Výrobci organického textilu věnují pečlivou pozornost celému procesu zpracování vláken tak, aby výsledný produkt byl kompletně přírodní a netoxický.
Organická bavlna nabízí svým uživatelům mnoho výhod oproti běžné, konvenční bavlně: je hypoalergenní, umožňuje kůži lépe dýchat a je také mnohem jemnější na dotek. Zakladatelé značky říkají: “ Rádi bychom zdůraznili fakt, že certifikace “organic cotton” je přidělována pouze výrobcům a pěstitelům, kteří naprosto bezvýhradně respektují standardy stanovené národním i mezinárodním právem prostřednictvím organizací, které rovněž vykonávají kontrolní roli. Organická bavlna respektuje člověka a životní prostředí.”

 • BIO_3
 • BIO4 

Ursul

Ursul je Francouzská značka specializující se již od roku 2006 na výrobu nadčasových luxusních náramků pro muže a ženy. Jedinečnost jejich šperků můžeme spatřit v kontrastím použití kombinací ušlechtilých materiálů a jejich efektů, jako jsou kůže a kov, hrubá materie a křehký, jemný vzhled, nebo matné či lesklé detaily. V zájmu o zachování francouzského “savoir-faire”, vyrábí Ursul všechny své šperky výhradně ve Francii, ve spolupráci s francouzskými mistry řemesla. Pečlivě vyhledává ty nejkvalitnější kůže na trhu, které jsou vždy barveny přírodními, rostlinnými barvivy. Ursul nabízí elegantní náramky, které s Vámi díky použitým materiálům budou žít mnoho let a které se skvěle hodí jak pro každodenní nošení tak i na slavnostní příležitosti.

 • U_1
 • U_2
 • U_3 

Veronika Watzková

Veronika Watzková je mladá šperkařka, studentka atelieru K.O.V. na pražské VŠUP. Kurator exkluzivě představuje a zastupuje její nejnovější kolekci sběratelských objektů ze dřeva a mosazi. Neskutečně krásné modely vesmírných raket, létajících talířů či mimozemských stromů nás absolutně nadchly a všříme, že hravě učarují i Vám. Dále zastupujeme kolekci “New life”, která je oslavou jara přinášejícího probuzení přírody a zahrnuje náhrdelníky, prsteny i naušnice ze stříbra.

 • W_4
 • W_2
 • W_3 

Adéla Fejtková

Adéla Fejtková letos diplomuje v ateliéru K.O.V. na pražské VŠUP.

Věnuje se především designu šperků a objektů, které často nejsou jasně definované. Objekty na hranici designu a volného umění můžeme nosit, nebo si je vystavit a jen se na ně dívat. Pro Kurator ale tentokrát vytvořila ryze nositelnou kolekci šperků, větších a drobnějších závěsů, náušnic a prstenů. Tvary vychází z plochy do prostoru. Jedním ze zdrojů inspirace byly autorce asociace dětského skládání z papíru a vystřihování. Střídající se plochy a obloučky na principu světla a stínu dávají tvaru vyniknout. Vše je ještě podpořeno povrchovou úpravou speciálním lakem s perleťovým efektem. Některé kusy jsou stříbrné, nebo pozlacené stříbro. Každý komponent skládačky je ručně vyřezán a kompletován do finálního tvaru. Při takové práci vnikají drobné nepřesnosti, které ještě více odkazují k dětským vystřihovánkám a způsobí, že každý kus je neopakovatelný.

 • F_1
 • F_2 

Další značky zastoupené v pop-upu:

Adéla Doušová
Alois Doležal
Badelaine
Benedicte
Cousu de fil blanc
Eva Růžičková
Hana Polívková
Hanuš Lamr
Janja Prokić
Soap by Helena Heinz
Vlum
Zorya
Zenggi
a další

Foto: Markéta Gorčíková, archiv značek a autorů


Kurator, © 2016

E-shop | O nás | Minulé instalace | Služby | Zastupované značky | Kontakt | Workshopy